Instruktorzy i behawioryści

Szkolenie psów na terennie Krakowa i okolic, behawiorysta, psie przedszkole, Katarzyna Harmata

Katarzyna Harmata

Instruktorka szkolenia psów i behawiorystka zwierzęca, specjalizuje się w terapii zachowań lękowych i stresu u psów. Autorka książki „Know Hau Radość na czterech łapach” oraz wielu artykułów o tematyce zwierzęcej. Absolwentka Zootechniki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zawodową pracą z psami zajmuje się od 2002 roku. Założycielka Akademii Dobrych Manier BIAŁY PIES. Swą wiedzę czerpie z licznych seminariów, obozów szkoleniowych, warsztatów i sympozjów w kraju i za granicą. Od wielu lat związana jest z przytuliskiem w Sandomierzu oraz Fundacją Serce dla Pupila w Michałowicach. od 2012 roku szkoli nie tylko właścicieli, ale także specjalistów w dziedzinie szkolenia psów i terapii behawioralnej. Jest przewodniczką Zen(k)a, niespełna 6-letniego samca Border Collie z certyfikacją Państwowej Straży Pożarnej o specjalności terenowej i w treningu gruzowiskowym, który jest także certyfikowanym psem terapeutycznym i jako pierwszy pies w Europie pracuje na Lotnisku w Balicach (pies wsparcia emocjonalnego dla pasażerów), Larę, 3-letnią sukę Border Collie w treningu ratowniczym (certyfikacja PSP 0) i w treningu obedience, certyfikowaną dogoterapeutkę, z którą także pracuje na lotnisku w Balicach oraz Ciri, dogoterapeutyczną 2-letnią suczkę Owczarka Szetlandzkiego, z którą także pracuje na lotnisku Kraków Airport.  Kasia jest Strażakiem Ratownikiem, członkiem GRS OSP Kraków oraz GPR OSP Myślenice. Prowadzi także treningową grupę SAR Kraków. Od kilkunastu lat związana jest z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie, prowadząc zajęcia z zakresu Kynologii, Etologii oraz behawioru zwierząt. Częsta bywalczyni audycji radiowych i specjalistka wypowiadająca się w TV. Prywatnie mama Zosi i Ignasia (zapalonego terrarysty), żona Jarka, opiekunka 3 psów, 2 kotów, kucyka, i stadka sympatycznych kurczaków. Więcej o działaniach Kasi z psami dowiecie się z Instagrama @airport_therapy_and_rescue. 

Paulina Rumianowski, szkolenie psów na terennie Krakowa i okolic, behawiorysta, psie przedszkole, obedience Kraków

Paulina Rumianowski

Instruktorka szkolenia psów, specjalizująca się w Obedience. Absolwentka Zootechniki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, specjalność – żywienie zwierząt. Pracuje z psami od ponad 10 lat, najpierw jako wolontariusz w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, a następnie Instruktor Szkolenia Psów, w tym instruktor szkolenia Obedience. Z Białym Psem związana jest od ośmiu lat. Jej pasją jest żywienie psów (w szczególności dieta BARF) oraz posłuszeństwo sportowe. Swą wiedzę i pasję rozwija poprzez warsztaty, szkolenia oraz liczne seminaria i treningi. Opiekunka 5-letniej suczki Owczarka Belgijskiego Furii (OB-3), z którą wielokrotnie stawała na pierwszych miejscach zawodów Obedience, a na Mistrzostwach Świata FMBB 2023 (OBI 2), uplasowała się na 6 pozycji. Rozrywkowo wraz z Furią trenują IGP. W domu ma także adoptowaną 11-letnią Sznaucerkę Miniaturową Tipi oraz roczną Cavalier King Charles Spaniel Aurę. Czasem niespodziewanie weźmie psa lub kota, jako „dom tymczasowy”. Więcej o jej wesołej gromadzie możecie zobaczyć na IG @wawelska_sfora.

 
Monika Kotecka, szkolenie psów na terenie Krakowa i okolic, behawiorysta, psie przedszkole, nosework, przygotowanie psów do wystaw

Monika Kotecka

Instruktorka Szkolenia Psów i Specjalistka Terapii Zachowań Psów. Z Białym Psem związana od 2014 roku. Instruktorka Nosework i Handlingu. Specjalizuje się w nauce posłuszeństwa na co dzień prowadząc zajęcia w Krakowie, Bibicach i Łuczycach. Stale podnosi swoje kwalifikacje zdobywając kolejne uprawnienia i uczestnicząc w licznych seminariach, warsztatach i treningach. Jest bardzo ciepła i miła, choć skrupulatna i solidna. Doskonale potrafi połączyć te cechy co sprawia, że świetnie dogaduje się z kursantami. Opiekunka 10-letniej suczki Border Collie o imieniu Shila, z którą życie w mieście z początku było nie lada wyzwaniem. Przygotowuje się do przyjęcia pod swoje skrzydła potomka naszej kochanej Lary, który zawita w jej domu w przyszłym roku. Będą trenować ratownictwo w SAR Kraków oraz nosework.

 

 

Bartosz Giżycki, Szkolenie psów Wieliczka, behawiorysta, psie przedszkole, frisbee

Bartosz Giżycki

Od 2017 roku związany z Akademią Dobrych Manier BIAŁY PIES, w której zdał egzamin instruktorski, jest także certyfikowanym behawiorystą. Stale pogłębia swoją wiedzę na temat behawioru i szkolenia psów, uczestnicząc w konferencjach, seminariach i warsztatach polskich oraz zagranicznych autorytetów. Wielki miłośnik dogfrisbee, które czynnie uprawia bez kompleksów ze swoim psem rasy mieszanej twierdząc pół żartem pół serio, że mentalnie Pedro to Border Collie. Prywatnie kochający mąż i tata z nastoletnim stażem w tej dziedzinie. Bartosz prowadzi zajęcia w Krakowie i Wieliczce.

 
Agata Patyk, pies lękowy, pies lękliwy, szkolenie psów Kraków, przedszkole dla szczeniąt, zajęcia indywidualne, kurs grupowy

Agata Patyk

Swoją pasję, jaką są psy, zaczęła realizować właśnie w Akademii Dobrych Manier BIAŁY PIES, z którą związana jest od 2021 roku. Doskonale zdała egzamin instruktorski, przeszła wymagający staż i pracuje obecnie jako instruktor szkolenia psów. Nie ustaje w ciągłym pogłębianiu wiedzy, biorąc udział w kursach, warsztatach, seminariach, webinarach oraz pochłaniając stosy książek, aby jeszcze lepiej rozumieć naszych czworonożnych przyjaciół i pomagać ich opiekunom. Opiekunka 4-letniego Białego Owczarka Szwajcarskiego o imieniu Loki, z którym wspólnie pokonała już parę kamieni milowych. Trenują obedience, obecnie startując w zawodach klasy 1.  O psich perypetiach i radzeniu sobie z różnymi tematami opowiada na Instagramie @loki_ma_fuksa . Szczególnie bliskie jej sercu są problemy związane z psami lękliwymi i w tym temacie jak tylko może, stara się znaleźć rozwiązania, żeby zapewnić im komfort i przestrzeń, której potrzebują. Agata prowadzi zajęcia w Krakowie i Bibicach.

Krzysztof Bartosik, instruktor szkolenia psów, psie przedszkole Kraków, szkolenie psów Kraków, przedszkole dla szczeniąt Kraków

Krzysztof Bartosik

Swoją przygodę z Akademią Dobrych Manier rozpoczął od w 2019 roku. Wraz ze swoim psem Pixelem (Owczarek Australijski) przechodzili przez kolejne etapy treningu (i życia), mieszkając w mieście, co nie było łatwe. Praca z własnym psem uświadomiła mu, że jest to zajęcie, które nie tylko dostarcza ogromnej radości i satysfakcji, ale jest także czymś, do czego ma predyspozycje. I tak w 2022 roku uzyskał tytuł Instruktora Szkolenia Psów. Stale powiększa swoją wiedzę i doświadczenie uczestnicząc w szkoleniach i seminariach. Jest wielkim fanem wszelkich psich trików i hasła “pozwól psu być psem” (co czasem nie podoba się Jego żonie 😉 ). Prowadzi kanał @piesolak na TikToku, na którym można śledzić różne aktywności z Pixelem i uzyskać wiele wskazówek szkoleniowych. Swoją pasję jaką są psy zaczęła realizować w Akademii Dobrych Manier BIAŁY PIES. Krzysztof prowadzi zajęcia w Krakowie.

Piotr Jarecki, biolog, instruktor szkolenia psów Kraków, psie przedszkole

Piotr Jarecki

Instruktor szkolenia psów z aspiracjami na behawiorystę. Od młodych lat zainteresowany zwierzętami i etologią, co zaowocowało podjęciem i ukończeniem studiów w dziedzinie biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Z Akademią Dobrych Manier BIAŁY PIES związany jest od 2021 roku, gdzie ukończył Kurs Instruktorski i staż. Fascynuje go dziedzina kynologii i naukowe spojrzenie na świat psów. Stara się zdobywać wiedzę, która pozwoli mu nie tylko pracować z tymi zwierzętami, ale również jak najlepiej zrozumieć w jaki sposób postrzegają świat swoimi oczami i co za tymi oczami się kryje poza nieskończonym pragnieniem smaczków. Pod jego opieką jest niewielki mieszaniec Ficja, adoptowana z Fundacji Serce dla Pupila w Michałowicach, wraz z którą wspólnie odkrywają tajniki pracy węchowej, w szczególności tropienia użytkowego. Piotr prowadzi zajęcia grupowe w Krakowie, ale na zajęcia indywidualne dojeżdża także w okolice Krakowa.

Magdalena Bania, instruktor szkolenia psów Kraków Wieliczka, groomer Wieliczka, technik weterynarii Kraków Wieliczka

Magdalena Bania

Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na kierunku Zootechnika. Swoją przygodę z Akademią Dobrych Manier rozpoczęła w 2020r. najpierw odbywając praktyki studenckie, następnie kończąc kurs na Instruktora Szkolenia Psów. Prywatnie opiekunka dwóch kundelków Luny i Timona, z którym hobbystycznie trenuje Obedience. Interesują ją także dog frisbee i dog freestyle. Pracuje jako groomerka, dbając o futra naszych czworonożnych przyjaciół w Groomer Studio Mati&Rufi w Wieliczce. Jak twierdzi szczeniaczki i pieski lękliwe odwiedzające salon to jej specjalność. Swoją wiedzę dotyczącą psów wykorzystuje również w pracy, gdzie pokazuje psiakom, że wizyty u groomera wcale nie muszą być straszne 🙂 Dodatkowo jej życie zawodowe uzupełnia praca w przychodni weterynaryjnej jako Technik Weterynarii oraz praca jako praktykant w Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt. Swoją wiedzę nieustannie poszerza czytając dużo książek i uczestnicząc w różnych kursach, seminariach i webinarach. Prowadzi swój kanał na  TikToku @aPsiolutnie, na którym można zobaczyć jej pracę i życie z psami. Magda prowadzi zajęcia w Krakowie i Wieliczce.

 

 
Karolina Jastrzębiec Kaczorowska, instruktor szkolenia psów Kraków, petsitter Kraków

Karolina Jastrzębiec-Kaczorowska

Od 2021 roku związana z Akademią Dobrych Manier BIAŁY PIES, w której zdała egzamin instruktorski. Specjalizuje się w dogfrisbee i frizgility, które trenuje ze swoją 3-letnią suczką Jack Russel Terrier Brembo. Swoją wiedzę pogłębia na licznych kursach i seminariach polskich i zagranicznych specjalistów. Zajmuje się pettsitingiem oraz prowadzi domowy hotel dla psów. Prywatnie zakochana w terrierach i BC, co można zaobserwować na jej kanale na IG @brembo_the_barking_dog. Karolina prowadzi zajęcia w Krakowie i Bibicach.

Otwórz Chat
1
Hauuu Hauuu ! Potrzebujesz pomocy ?
Scan the code
Dzień Dobry 👋
Jak możemy Ci pomóc ?