Pomagamy przyszłym właścicielom czterołapów w podjęciu właściwej decyzji (w wyborze rasy, hodowli, właściwego szczeniaka). Przeprowadzimy testy szczeniąt pod kątem dopasowania do przewodnika.

Dlaczego udzielamy takich porad? Dla większości z nas pies jest co najwyżej pupilem domowym. Kupując szczeniaka najczęściej działamy pod wpływem impulsu, emocji. Wybieramy psa nie ze względu na jego psychikę czy predyspozycje, ale kierujemy się wyglądem zewnętrznym. Piękny owczarek niemiecki, budzący ogólny zachwyt ma wielu "miłośników". Każdy chce mieć tak wspaniałego psa jak Cywil czy Szarik. Niewielu ludzi zdaje sobie jednak sprawę, że pies danej rasy mimo, że wyglądem świetnie wpasuje się w  mieszkanie, nie jest odpowiednim dla niego towarzyszem. Każda rasa ma określone predyspozycje. Labradory świetnie dogadują się z dziećmi, ale potrzebują wiele ruchu. Border collie ma duszę pracoholika, a borzoj najlepiej czuje się na swoim lekko przymałym fotelu. Lecz po długich czasem godzinach oczekiwania na swojego Pana marzy o szaleństwach na łące. Wtedy jest jak torpeda, a gdy zobaczy zająca - nic go nie zatrzyma.

Znamy się na czworonożnych charakterach, dlatego pokierujemy Twoim wyborem tak, aby był właściwy i aby owocował szczęśliwymi chwilami przez długie lata.

A co dalej?... Kiedy już skonfrontujemy nasze przekonanie o pięknym psie z jego predyspozycjami i naszym trybem życia, a następnie podejmiemy w pełni świadomą decyzję o zakupie "czterołapa", musimy zastanowić się co dalej. Co należy zrobić, aby wychować grzecznego psa, który będzie naszym towarzyszem na lata? Należy odpowiedzialnie go prowadzić. Należy przewidzieć skutki naszego postępowania i poświęcić dziennie kilka chwil na podstawowe szkolenie z zakresu posłuszeństwa. Jest to świetna zabawa zarówno dla psa jak i jego przewodnika, w której nawiązuje się więź i wzajemne zrozumienie. Tym sposobem ułatwiamy sobie życie, a nasza wspólna przygoda nie kończy się spacerem po lesie, z którego do domu wraca tylko Pan.

 

Akademia Dobrych Manier BIAŁY PIES - Zanim kupisz psa