Cena: 300zł./6 spotkań
Miejsce: ul. Koło Strzelnicy 5, Kraków

Ruszaja kursy Rally Obedience. Wszystkich zainteresowanych ta dyscypliną sportową serdecznie zapraszamy na zajęcia w Akademii Dobrych Manier BIAŁY PIES.

 

Zajęcia odbywają się w hali. Nie straszny nam deszcz, śnieg, wiatr i upały :)

 

REGULAMIN RALLY OBEDIENCE (kliknij)!

 

Rally-O Posłuszeństwo na luzie!

Rally Obedience (Rally-O) zostało stworzone przez Charlesa L. Kramera aby kształtować pozytywną relację między przewodnikiem a psem, opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku.

Celem Rally-O jest zachęcenie do pracy z psami wszystkich, zarówno osób dorosłych sprawnych fizycznie jak i niepełnosprawnych fizycznie (również na wózkach inwalidzkich), młodzież czy dzieci i sprawdzenie się podczas zawodów Rally-O.

W tradycyjnym Obedience wymagane jest precyzyjne wykonanie ćwiczeń wymagające długotrwałego treningu. Natomiast Rally-O umożliwia udział w zawodach również przewodnikom, którzy dopiero zaczynają pracę z psem.

Rally-O jest świetnym przygotowaniem dla osób które będą chciały sprawdzić się w późniejszym czasie w tradycyjnym obedience.

 

Sport ten łączy ćwiczenia posłuszeństwa z agility. Drużyna przewodnik i pies mają za zadanie pokonać tor złożony z szeregu ćwiczeń-stacji, podobnych do tych w tradycyjnym obedience.

Przewodnik może mówić, chwalić, zachęcać psa, klaskać w dłonie, klepać się po nogach czy używać wszelkich innych werbalnych form zachęty, o ile regulamin nie stanowi inaczej. Komendy można wydawać słownie, optycznie bądź i słownie i optycznie.

Drużyna podczas rajdu zdana jest wyłącznie na siebie. Sędzia daje sygnał do startu a przewodnik z psem w swoim tempie wykonują poszczególne ćwiczenia. Kolejność i opis ćwiczeń wskazują tabliczki umieszczone na torze zaprojektowanym przez sędziego. Podobnie jak w agility przewodnik przed zawodami ma możliwość zapoznania się z torem. 

 

Dla kogo Rally-O

Rally-O jest sportem dla każdego opiekuna psa, który szkoli go aby mieć dobrze wychowanego i szczęśliwego psa.

Do udziału w zawodach Rally zachęca się również dzieci, młodzież (osobny regulamin) oraz osoby niepełnosprawne dla których specjalnie dostosowuje się tor z ćwiczeniami.

Rally-O jest sportem dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z psem i chciałyby się sprawdzić w zawodach a sztywne reguły tradycyjnego obedience odstraszają je.

Jest to sport w którym mogą brać udział psy wszystkich ras oraz wielorasowe, kasrataci, szczenięta (od 6 m-ca), psi emeryci a nawet psy z niepełnosprawnością. 

 

Klasy i kategorie Rally-O

Kategoria Standard - osoby pełnoletnie

Kategoria Junior - młodzież między 8 a 18 rokiem życia

Kategoria Kids - dzieci do 8 roku życia

Klasa 1, 2, 3

Klasa Puppy (szczenięta między 6 a 12 miesiącem życia)

Klasa Senior (psy powyżej 8 roku życia

 

Dlaczego można chwalić psa podczas rajdu?

W życiu codziennym z psem, zachęcamy go do wykonania naszych poleceń, w nagrodę chwaląc.

Również podczas pracy z psem w zawodach takich jak pies asystujący, ratowniczy, policyjny, terapeutyczny i innych przewodnicy wielokrotnie w naturalny sposób zachęcają psy do pracy, chwaląc je za dobrze wykonaną pracę. Nie ma sztywnych reguł. Ponieważ Rally-O ma być jak najbliższe życiu codziennemu z psim przyjacielem dlatego można psa chwalić i zachęcać do podążania za przewodnikiem czy wykonania jakiegoś zadania.